درباره آزمایشگاه 

معرفی 

 


آزمایشگاه­های مرکزی  دانشگاه شهید باهنر کرمان در اسفند ماه سال 1387 پس از تصویب در جلسه هیات رئیسه دانشگاه به نام آزمایشگاه پژوهشی و تحقیقات کاربردی  بعنوان زیر مجموعه معاونت پژوهشی کار خود را آغاز کرد. این مجموعه با هدف تجهیز، نگهداری، سامان دهی و ارائه خدمات آزمایشگاهی به اساتید،دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سایر محققین دانشگاهی و غیر دانشگاهی در سطح کشور، جهت رشد و شکوفایی امر پژوهش تاسیس گردید.

دستگاههای موجود در این آزمایشگاه در 3 بخش (آزمایشگاه آنالیز دستگاهی، آزمایشگاه علوم زیستی، آزمایشگاه میکروسکوپ الکترونی(TEM)) نصب و راه اندازی شده اند و در حال حاضر با نظارت مشاوران علمی مشخص شده برای هر دستگاه آماده ارائه خدمات به محققین محترم می­باشد.

تعدادی آزمایشگاه مرجع نیز در سطح دانشکده­ها و پژوهشکده­های دانشگاه شهید باهنر زیر نظر آزمایشگاه پژوهشی و تحقیقات کاربردی فعالیت می­کنند و آماده ارائه خدمات به متقاضیان می­باشند.

پرسنل آزمایشگاه سعی در ارائه خدمات بهتر، چه از نظر کیفی و کمی به قشر پژوهشگر و محقق را دارند. این مرکز علاوه بر ارائه خدمات به دانشجویان علاقه­مند و پژوهشگران در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری وابسته به دانشگاه شهید باهنر  در حال خدمت رسانی به سایر محققین دانشگاههای دیگر استان و منطقه جنوب شرق  نیز می باشد همچنین سعی شده است با معرفی آزمایشگاه از طریق سایت دانشگاه و چاپ بروشور و ارسال آن برای کارخانه ها و ادارات و سایر شرکت­ها ارائه خدمات به نحو مطلوبتری انجام گیرد.
در حال حاضر نیز این آزمایشگاه با پیوستن به شبکه آزمایشگاهی نانو کشور  و شبکه شاعا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان یکی از آزمایشگاههای مرجع در زمینه­ی بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی در سطح کشور ارائه خدمت نماید. 

محققین محترم می­توانند با مراجعه به سایت دانشگاه شهید باهنر کرمان ( uk.ac.ir) اطلاعات مورد نظر خود را در خصوص نوع دستگاهها و چگونگی عملکرد آنها، نحوه ارائه خدمات و تعرفه ها مشاهده نمایند.

بروشور معرفی آزمایشگاه (فایل PDF)